Pagina 1 van 1

Worden spots in het programma Spotnet gefiltert?

Geplaatst: 31 aug 2011, 16:47
door Gompy
Hallo,

Ik was vanmiddag zo de spots aan het vergelijken van de diverse Spotxxx programma's en zag dat bepaalde spots in Spotnet niet worden getoond en in Spotlite en Spotgrit wel.
Het betreft hier spots waar voor door anderen werden gewaarschuwd dat het virussen zou bevatten of dat het een fake-id zou zijn las ik in Spotlite/Spotgrit.
Ik zal hier geen titels noemen maar die spots zijn vandaag gepost om 13.23 en 13.24 uur het betreft applicaties (Win)
Wordt er ergens in Spotnet gefilterd of zo?
Het enige wat ik aan extra's toegevoegd heb is Spotnetimprover en ik heb Spotnet vanmiddag helemaal opnieuw geïnstalleerd en een verse database opgehaald.
Ik gebruik voor usenet dezelfde server voor alle programma's en voor Spotnet/Spotgrit heb ik dezelfde header/download en upload server opgegeven dus dan zou ik ook dezelfde uitkomst aan spots moeten hebben.
Vreemde zaak.
Weet iemand het antwoord hier op?

Groeten, Gompy

Re: Worden spots in het programma Spotnet gefiltert?

Geplaatst: 31 aug 2011, 17:51
door Carnifex
Spotnetimprover is een programma waar users en spots mee kunnen worden aangemeld als zijnde spam en uiteindelijk worden deze ook op een blacklist geplaatst.
Dat is dus de reden dat er sommige spots in spotnet "gefilterd" zijn.

Re: Worden spots in het programma Spotnet gefiltert?

Geplaatst: 31 aug 2011, 18:13
door Gompy
Ok, bedankt Carnifex,

Dus als ik het goed begrijp, als ik dan de regel "http://haatmij.nl/ enz, enz" uit "settings.xml sloop, en een nieuwe database ophaal, dan moeten alle spots, ongeacht eventuele waarschuwingen gewoon zichtbaar blijven en de extra dingetjes van dat tooltje (smileys, klikbare linken, vergrote afbeeldingen enz) blijven dan gewoon werken?

Re: Worden spots in het programma Spotnet gefiltert?

Geplaatst: 31 aug 2011, 18:19
door KoffieBo0N
Nee waarschijnlijk niet, omdat Spotnet ook gemodereerd wordt buiten het haatmij-script. Deze moderatie is anders/is er niet bij Spotlite of Spotgrit, dus het kan zijn dat de databases verschillen als je de proggies met elkaar vergelijk.

Re: Worden spots in het programma Spotnet gefiltert?

Geplaatst: 31 aug 2011, 18:22
door Gompy
Prima, bedankt voor de antwoorden...

Re: Worden spots in het programma Spotnet gefiltert?

Geplaatst: 02 sep 2011, 19:03
door KoffieBo0N
Alsjeblieft ;)!

Re: Worden spots in het programma Spotnet gefiltert?

Geplaatst: 10 okt 2011, 14:19
door TheGreatGonzales
Ik heb hierop nog een aanvulling. Het Spotnet-moderatiesysteem werkt met cryptografie. Moderators plaatsen berichten op usenet die aangeven dat een bepaalde spot ongewenst is, en deze berichten zijn ondertekend met een cryptografische sleutel. Spotnet luistert alleen naar verwijder-berichten als de sleutel waar deze mee ondertekend is vertrouwd wordt; anders zou immers iedereen zomaar spots kunnen laten "verwijderen". Standaard staan in de Spotnet-configuratiebestanden (ik geloof in keys.xml) de sleutel(s) van de moderator(s) die zijn aangesteld door de maker van Spotnet. Indien een Spotnet-gebruiker prijs stelt op een volledig ongecensureerd spotoverzicht, is het mogelijk om simpelweg de vertrouwde sleutels uit het configuratiebestand te slopen. Ook is het met dit systeem technisch gezien mogelijk om alternatieve moderatieteams te creëren, die gebruikers als ze willen kunnen "vertrouwen" door de sleutel(s) toe te voegen aan hun configuratie.

Re: Worden spots in het programma Spotnet gefiltert?

Geplaatst: 10 okt 2011, 16:29
door Gompy
Bedankt voor de uitleg TheGreatGonzales.
Erg interessant!